ARCHIWUM
Najważniejsze wydarzenia z poprzednich lat
2015
08.01.2015r. Powiatowy Konkurs Szachowy
Trzech uczniów z naszej szkoły ; Wiktor Jurek , Jakub Janiszewski  , Szymon Burliga wzięli udział w Powiatowym Konkursie Szachowym .
Do konkursu przystąpiło 42 uczestników . Nasz uczeń Wiktor Jurek z kl. IV zajął III miejsce i będzie nas reprezentował w Olkuszu na Wojewódzkim Turnieju szachowym .
G R A T U L U J E M Y 
opiekun : mgr Duman Grażyna

10.01.2015r. Powiatowy Konkurs Literackii
Biblioteka Suska jest organizatorem konkursu literackiego , którego celem jest promowanie literatury ludowej naszego rejonu. 
W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy w nim udział . Nasza uczennica Joanna Głuc kl. VI otrzymała wyróżnienie za opowiadanie - kryminał   pt. " Cień wilka".
G R A T U L U J E M Y    D O B R E G O   P I Ó R A .
opiekun : mgr Grygiel - Czaicka Danuta

19.01.2015r. Gminne zawody w mini piłkę siatkową
W tym dniu rozegrano zawody dziewcząt w mini piłkę  siatkową . Do zawodów przystąpiło 5 drużyn . Nasze uczennice rozegrały 4 mecze , które wygrały i tym samym  zajęły I miejsce w gminie. Następnego dnia mecze piłki siatkowej rozegrali chłopcy , którzy zajęli II miejsce w gminie.
G R A T U L U J E M Y 
opiekun : mgr Duman Grażyna 

20.01.2015r. Szkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej
Dnia 20-01-2015 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny Turnieju Wiedzy Pożarniczej . 
Wyniki konkursu :
I miejsce - Katarzyna Nowak kl. V
II miejsce - Szymon Burliga kl. V
III miejsce - Natalia Gabryś kl. V
Katarzyna i Szymon reprezentować będą naszą szkołę w gminnym etapie konkursu.
G R A T U L A C J E 
opiekun : mgr inż. Najdek Beata

24.01.2015r. Dzień Babci i Dziadka 
Dnia 24-01-2015 r. , aby uczcić Święto Babci i Dziadka , dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały przedstawienie pt. : " W krainie bajek ". tego dnia wystąpiły również dzieci i rodzice z PS w Budzowie , którzy zaprezentowali Jasełka . Po wspólnym odśpiewaniu 100 lat dzieci wręczyły dziadkom i babciom własnoręcznie wykonane laurki . w przyjęciu gości pomogli rodzice , którzy przygotowali słodki poczęstunek . był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci , ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków . Dzień w którym gościło wiele uśmiechów , wzruszeń i radości.
opiekun : Sylwia Ryszawy
Klasowa Rada Rodziców

26.01.2015r. Jasełka
Tradycją naszej szkoły jest " Wspólne kolędowanie" - impreza na którą zapraszamy rodziców i mieszkańców Budzowa . Wszyscy uczniowie są zaangażowani w występ . Rodzice mogą podziwiać nieprzeciętne umiejętności aktorskie swych pociech i wspaniałe występy wokalne  . w tym roku były to " Jasełka góralskie " osadzone w tradycji naszego regionu.
opiekunowie : wychowawcy klas

31.01.2015r. zabawa karnawałowa 
W tym dniu odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Zabawę rozpoczęliśmy od tradycyjnego poloneza . w dalszej zabawie towarzyszyły dzieciom tance rożnych krajów jak również wiele konkursów , które prowadzili aktorzy "Teatru Każdej Sztuki".tanecznymi krokami chwalili się również w większości nauczyciele pracujący w naszej szkole. zabawę uprzyjemnił pyszny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców . Samorząd Uczniowski udekorował salę gimnastyczna balonami , wręczył nagrody za udział w konkursach : " Twoja twarz brzmi znajomo " , " Ekophone". Każdy uczestnik otrzymał nagrodę.
organizatorzy : Rada Pedagogiczna , Rada Rodziców

01.02.2015r. Powiatowe zawody w piłkę siatkową
28 stycznia dziewczyny naszej szkoły spotkały się z drużyną z Zawoi , aby rozegrać decydujący mecz kwalifikujący do eliminacji powiatowych w piłce siatkowej . I tym razem nie pozwoliły przeciwnej drużynie pokonać się , wygrały z nimi 2:0.. Następnego dnia spotkały się z najlepszymi drużynami z powiatu : Stryszawa , Łętownia  i Bystra. Dziewczyny rozegrały trzy mecze , wszystkie wygrywając i tym samym zostały Mistrzyniami Powiatu Suskiego w piłce siatkowej . dodatkowo najmłodsza zawodniczka Maria Głuc odebrała statuetkę najbardziej wartościowego zawodnika MVB.
Drużynę reprezentowały : 
Skład I : Burliga Julia , Kęsicka Oliwia , Ficek Olga , Maria Głuc , Joanna Głuc.
Skład II :  Pieczara Gabriela , Lizak Karolina, Patrycja Nieckula , Janik Kinga, Gibas Aleksandra.
G R A T U L U J E M Y!!!
opiekun : mgr Duman Grażyna

06.02.2015r. Finaliści Małopolskich Konkursów
12 stycznia odbył się w Andrychowie etap rejonowy konkursu humanistycznego . Nasze uczennice Oliwia Kęsicka i Joanna Głuc uzyskały bardzo wysoką punktacje . Uzyskały tytuł finalisty i będą reprezentować naszą szkołę  w województwie w w Nowym Sączu. 
 opiekun : mgr Grygiel - Czaicka Danuta
Uczennice Katarzyna Nowak kl. V , Joanna Głuc kl. VI zostały finalistkami konkursu przyrodniczego . Uczennice znalazły się w finale wśród 78 uczniów z całej Małopolski.
opiekun : mgr inż. Najdek Beata
G R A T U L U J E M Y!!!

09.02.2015r. Szkolny Konkurs Plastyczny
Uczniowie klasy I a i I b wykonali piękne prace plastyczne na konkurs : " Moja biblioteka ".
Wyniki : 
Klasa I a
I miejsce - Klaudia Konas
II miejsce - Maria Mirocha
III miejsce - Milena Łuczak , Małgorzata Mirocha  
Klasa I b
I miejsce - Klaudia Łuczak
II miejsce - Monika Koźlik
III miejsce - Kamila Kopacz
G R A T U L U J E M Y !!! 
Prace uczniów są prezentowane w bibliotece szkolnej.
opiekun : mgr inż. Najdek Beata

10.02.2015r. Spotkanie z bajką
W styczniu uczniowie klasy IV przygotowali przedstawienie pt. " Spotkanie z bajką " , na które zaprosili  uczniów klas I i dzieci z Przedszkola Samorządowego w Budzowie. po przedstawieniu uczniowie klasy I a i klasy I b byli uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej . z tej okazji otrzymali upominki i słodycze ufundowane przez rade Rodziców.
opiekun ; mgr inż. Najdek Beata 

10.02.2015r. Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
Dnia 10 -02-2015 r. odbył sie w Urzędzie Gminy Turniej Wiedzy Pożarniczej etap gminny. Nasi uczniowie osiągnęli wysokie    wyniki 
II miejsce - Szymon Burliga klasa V
III miejsce - Nowak Katarzyna klasa V
opiekun : mgr inż. Najdek Beata
G R A T U L U J E M Y!!!

12.02.2015r. Program profilaktyczny
W naszej szkole realizowany jest program profilaktyczny : " Profilaktyka chorób nowotworowych układu pokarmowego ". Program ten jest elementem projektu realizowanego przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania - Delegatura w Wadowicach.
Program  skierowany jest do uczniów i rodziców klas I. Dzieci i rodzice biorą udział w zajęciach profilaktycznych w formie warsztatów , wykładów , prelekcji , pogadanek , pokazów prowadzonych przez pielęgniarki , lekarzy , dietetyków,psychologów. Jednym z głównych celów  tego programu jest promocja zdrowego stylu życia .

12.02.2016r. Ferie 2015
Od 16 lutego do 27 lutego ferie zimowe.
17-02- zajęcia artystyczne,
19-02- wyjazd do kina na film pt." Tajemnice lasu",
zajęcia sportowe według przedstawionego uczniom harmonogramu:
  - piłka siatkowa,
  -piłka nożna,
  -piłka ręczna,
zajęcia sportowe prowadzone przez Kluby Sportowe wg. harmonogramu na sali gimnastycznej.
Od 21-02-2015 r. do 28-02-2015 r. zajęcia z tańca współczesnego : grupa 1 od godziny 9.00 - 9.45
                                                                                                              grupa 2 od godziny 10.00 - 10.45
opiekunowie : mgr Grygiel - Czaicka Danuta , mgr Kuligowska Ewelina, mgr Głuc Monika, mgr inż. Najdek Beata, mgr Duman Grażyna,mgr Kubik Sabina
Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i udanych ferii.

13.02.2015r. Konkurs "Mieszkam w Beskidach"
W XXII edycji konkursu " Mieszkam w Beskidachj" uczniowie naszej  szkoły zdobyli aż 29 nagród . Gratulujemy!
Wyniki :
Nagroda dyrektora konkursu: Joanna Głuc
Formy przestrzenne: I miejsce Honorata Kopacz, II miejsce Kornelia Kojs, III miejsce Klaudia Liszka i Karolina Lizak, wyróżnienie: Katarzyna Nowak, Sławomir Ptak, Gabriela Pieczara,Konrad Kojs, Julia Polak.
Makieta : I miejsce Kacper Konas, II miejsce Hubert Łuczak i Gabriela Nieciąg, III miejsce Aleksandra Gibas i Klaudia Liszka, wyróżnienie: Filip Rymarczyk, Zuzanna Ptak, Patrycia Iskra, Natalia Gabryś,  Emilia Bejdo, Szymon Mruc.
Rysunek: I miejsce Oliwia Kęsicka, wyróżnienie : Weronika Głowacz
Beskidzki Kogel- Mogel: I miejsce Kamila Mirocha, 
Wyklejanka : I miejsce Emilia Mirocha i Julia Burliga, III miejsce Martyna Łuczak i Patrycja Nosal
Nicią malowane:  III miejsce Maria Głuc
opiekun : mgr inż. Beata Najdek

04.03.2015r. Konkurs Humanistyczny- etap wojewódzki
Tego dnia dwie uczennice naszej szkoły Joanna Głuc i Oliwia Kęsicka zmagały się w Nowym Sączu  z zadaniami etapu wojewódzkiego konkursu humanistcznego . To już ostatni etap tych zmagań . Trzymamy mocno kciuki za nasze Finalistki. Powodzenia!
opiekun: mgr Danuta Grygiel- Czaicka

09.03.2015r. Mini piłka siatkowa-etap wojewódzki
Uczennice naszej szkoły brały w tym dniu udział w Rejonowych Igrzyskach w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt w Tokarni. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły zajęły I miejsce i zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich.
Finał wojewódzki odbył się 28 kwietnia 2015r  w Krzeszowicach gdzie nasza drużyna zajęła VI miejsce.
Drużynę reprezentowały:
Oliwia Kęsicka, Olga Ficek, Julia Burliga, Maria Głuc, Joanna Głuc, Gabriela Pieczara, Kamila Mirocha, Patrycja Nieckula, Kinga Janik, Karolina Lizak, Aleksandra Gibas.
Gratulujemy!
opiekun: mgr Grażyna Duman

16.03.2015r.  Mini piłka ręczna dziewcząt - etap gminny
W tym dniu uczennice klasy VI wzięły udział w Gminnych Zawodach w Mini Piłkę Ręczną dziewcząt. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn. Nasze dziewczyny wygrały wszystkie mecze i tym samym zajęły I miejsce.
Następnie 13.04.2015r. wzięły udział w Finale Powiatowym , gdzie zajęły III miejsce.
Szkołę reprezentowały:
Oliwia Kęsicka, Olga Ficek, Julia Burliga, Joanna Głuc, Gabriela Pieczara, Kamila Mirocha, Patrycja Nieckula, Kinga Janik, Karolina Lizak.
Gratulujemy!
opiekun:mgr Grażyna Duman

18.03.2015r. Mini piłka ręczna chłopców - etap gminny
Uczniowie klas V i VI reprezentowali naszą szkołę na Gminnych Zawodach w  Mini Piłkę Reczną Chłopców w Budzowie. Po rozegraniu wszystkich meczy zajęli II miejsce.
Drużynę reprezentowali: Kacper Biela, Karol Polak, Filip Rymarczyk, Kamil Łuczak, Szymon Mruc, Tomasz Gierat, Sebastian Bałos, Marek Bogdał.
Gratulujemy!
opiekun: mgr Grazyna Duman

18.03.2015r. " Wiem , umiem, rozumiem jestem superbohaterem
Cztery uczennice naszej szkoły zostały docenione w Wojewódzkim Konkursie plastycznym w Krakowie " Wiem , umiem, rozumiem, jestem superbohaterem".Wszystkie uczestniczyły w uroczystej gali rozdania nagród. Spośród nich Joanna Głuc i Maria Głuc zajęły pierwsze miejsce, natomiast Kamila Mirocha i Julia Burliga otrzymały wyróżnienie.
Gratulujemy!
opiekun: mgr Grażyna Duman

27.03.2015r. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym-etap gminny i powiatowy
27 marca czterech uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w ruchu Drogowym w kategorii szkół podstawowych gdzie zajęli I miejsce. Ten sam sukces powtórzyli 15 kwietnia 2015r. na Eliminacjach Powiatowych , które odbyły się w naszej szkole.
Szkołe reprezentowali: Julia Burliga, Kamila Mirocha, Kacper Biela i Szymon Mruc.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na eliminacjach wojewódzkich.
opiekun: mgr Grazyna Duman

25.03.2016r. Małopolski Konkurs Humanistyczny - finał
W tym dniu w Nowym Sączu odbyła się gala rozdania nagród laureatom Małopolskiego Konkursu Humanistycznego organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Uczennica Joanna Głuc otrzymała tytuł laureatki klasując się na pierwszym miejscu. Oprócz nagród rzeczowych uczennica została zwolniona z pisania pierwszej części sprawdzianu po klasie szóstej uzyskując komplet punktów.
Gratulujemy!!!
opiekun: mgr Danuta Grygiel- Czaicka

30.03.2015r. "Wiem co jem " - konkurs
W naszej szkole w miesiącu lutym i marcu realizowany był projekt " Wiem co jem", przy współpracy ze Stowarzyszeniem " Perspektywy" i panią Beatą Jurek , w którym uczestniczyli uczniowie z klas 0 - 6.Nasi uczniowie brali udział w warsztatach z edukacji konsumenckiej dotyczącej ekologicznych i zdrowotnych walorów produktów lokalnych oraz zdrowej żywności. Uczniowie na zajęciach przyrządzali sałatki owocowe, koktajle, szaszłyki owocowe i zdrowe desery oraz soki ze świeżych owoców i warzyw.Wykonali także mapę produktów lokalnych charakterystycznych dla naszej gminy. Podczas ferii zimowych odbyły się w ramach projektu warsztaty z Decoupage dla klas III - VI, podczas których uczniowie w/w techniką ozdabiali drewniane pudełeczka.
opiekun: mgr inż. Beata Najdek

20.03.2015r. Witamy wiosnę 
W dniu 20 marca uczniowie klasy Ib przygotowali przedstawienie pt.: " Witamy wiosnę , na które zaprosili uczniów klas I - III i dzieci z Przedszkola Samorządowego w Budzowie, aby wiosna przyszła szybko wspólnie wszystkie dzieci ją witały.
opiekun: Sabina Pakuła

10.04.2015r. Sztafetowe biegi przełajowe
Na boisku sportowym w Budzowie odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców z klas IV- VI. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: klasa IV: Maria Głuc, Martyna Łuczak, Magdalena Mirocha, Emilia Mirocha, Kacper Szczygieł, Mikołaj Biela. klasa V: Kornelia Kojs, Gabriela Nieciąg, Kamil Łuczak, Filip Rymarczyk, Marek Bogdał. klasa VI: Kamila MIrocha, OLiwia Kęsicka, Gabriela Pieczara, Karol Polak, Kamil Matuła, Sylwester Bogdał oraz jeden uczeń z klasy III Konrad Bienias. W eliminacjach tych dziewczyny zajęły I miejsce natomiast chłopcy III. 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
opiekun: mgr Grazyna Duman

10.04.2015r. " Archimedes plus"
56 uczniów klas III - VI uczestniczyło w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka angielskiego " Archmedes Plus". Uczeń klasy IV Kacper Knapczyk uzyskał tytuł laureata zdobywając 96 punktów ze 100 możliwych i tym sposobem II miejsce w Polsce. Gratulujemy!
 W nagrodę Kacper  otrzymał mikroskop oraz tak jak każdy uczestnik tego konkursu zegarek i gazetkę.
opiekun:mgr Ewelina Kuligowska

14.04.2015r. Zbiórka makulatury
Nazbieraliśmy 1950 kg makulatury. Uratowaliśmy w ten sposób 34 drzewa . W konkursie wzięły udział klasy 0-6. Za pozyskane fundusze zakupiono drzewka dla uczniów i słodycze dla wszyskich klas.
klasa 0
Julia Chromy,Kornelia Chrapek, Igor Fuja, Tobiasz Chwała
klasa 1a
Anna Zyglińska, Karolina Chromy
klasa1b
Mateusz Bogdał, Zuzanna Sasuła, Patryk Maslanka
klasa 2
Magdalena Strączek, Mateusz Pieronkiewicz, Filip Chorąży
klasa 3
Małgorzata Bogdał, Weronika Pakuła
klasa 4 
Dagmara Głuc, Kacper Szczygieł, Maria Głuc, Aleksandra Gibas
klasa 5
Natalia Gabryś, zuzanna Ptak
klasa 6
Oliwia Kęsicka, Kamila Mirocha, Olga Bukowska.
opiekun: mgr inż. Beata Najdek

15.04.2015r. Ekologiczne cuda
Wyniki ekologicznego konkursu " Śmieciowe cuda":
klasy I - III
I miejsce Martyna Pieronkiewicz i Klaudia Ptak
II miejsce Gabriela Pieczara i Kamila Kopacz
III miejsce Mateusz Pieronkiewicz, Małgorzata Mirocha, Karolina Chromy, Maria i Jakub Janiszewscy
Klasy IV - VI
I miejsce Zuzanna Ptak
II miejsce Katarzyna i Wojciech Nowak 
III miejsce Aleksandra Gibas i Maria Głuc, Julia Polak
opiekun: mgr inż Beata Najdek

16.04.2015r. Sztafetowe biegi przełajowe - etap powiatowy
W tym dniu dziewczynki z klas 4-6 brały udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Suchej Beskidzkiej, gdzie zajęły II miejsce i tym samym zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich.
Gratulujemy!
opiekun: mgr Grażyna Duman

17.04.2015r. " łowcy baterii"
Nazbieraliśmy bardzo dużo kilogramów baterii, które zostaną przekazane na konkurs ekologiczny do Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.
Wyniki:
I miejsce Zuzanna Ptak 4260 sztuk
II miejsce Kamila Mirocha 700 sztuk
III miejsce Wojciech Nowak 500 sztuk , Katarzyna Nowak 500 sztuk
IV miejsce Hubert Fuja 353 szt., Natalia Gabryś 262 szt., Igor Fuja 252 szt.,Kacper Szczygieł 189 szt.
V miejsce Martyna Łuczak 140 szt., Sylwester Bogdał 132 szt.
opiekun: mgr inż. Beata Najdek

17.04.2015r. Festiwal ekologiczny w Lachowicach
Jak co roku wzięliśmy udział w Powiatowym Festiwalu Ekologicznym organizowanym przez UG w Stryszawie. Zdobyliśmy liczne nagrody:
- ekologiem 2015 r,( konkurs wiedzy ekologicznej) została Olga Bukowska z kl.6.
- dziewczynki z klas 3 pod kierunkiem pani Teresy Kot " wyśpiewały " II miejsce w kategorii klas 1-3
-w konkursie na plakat zdobyliśmy II miejsce Nikola Pakuła oraz wyróżnienia: Paweł Bukowski, Aleksandra Biela, Kamila Mirocha, Magdalena Strączek.
opiekun : mgr inż. Beata Najdek

20.04.2015r. Konkurs matematyczny- etap szkolny
29 uczniów klas 4-6 zmagały się z zadaniami matematycznymi szkolnego etapu Konkursu Matematycznego. 
Klasa 4
I miejsce Wiktor Jurek
II miejsce Julia Polak
III miejsce Maria Głuc
klasa 5
I miejsce Katarzyna Nowak
II miejsce Natalia Gabryś
III miejsce Sebastian Bałos
klasa 6
I miejsce Tomasz Gierat
II miejsce Joanna Głuc
III miejsce Oliwia Kęsicka
Zwycięzcy  będą reprezentować naszą szkołe w Gminnym Konkursie Matematycznym " Mistrz Matematyki 2015"
Gratulujemy!
opiekun: mgr Monika Głuc

27.04.2015r. Konkurs matematyczny - etap gminny
W tym dniu gościliśmy 20 najlepszych matematyków klas IV-VI z 7 szkół naszej gminy, którzy zmagali się w Gminnym Konkursie Matematycznym " Mistrz Matematyki 2015" organizowanym już po raz trzeci w naszej gminie.W tym roku patronat nad konkursem objął GOAiK w Palczy.
Wyniki w poszczególnych kategoriach:
klasa IV
 I miejsce Aleksandra Mlak SP w Zachełmnej
II miejsce Jan Kois SP w Bieńkówce
III miejsce Norbert Hake ZSP w Baczynie
klasa V
I miejsce Katarzyna Nowak SP nr 1 w Budzowie
II miejsce Julia Najdek SP w Jachówce
III miejsce Wiktoria Krupa ZSP w Baczynie
klasa VI 
I miejsce Tomasz Gierat SP nr1 w Budzowie
II miejsce Agnieszka Urbańczyk ZSP w Palczy
III miejsce Sylwia Polak SP w Bieńkówce
Gratulujemy!
opiekun: mgr Monika Głuc

29.04.2015r. Konkurs Animals
W tym dniu w Bieńkówce odbył się gminny konkurs recytatorski z języka angielskiego pt.:"Animals".
II miejsce Joanna Głuc
wyróżnienie Oliwia Kęsicka.
Gratulujemy!
opiekun: mgr Ewelina Kuligowska

29.04.2015r. Gminny Konkurs Teatrzyków Szkolnych
W GOK w Jachówce po raz dziesiąty zorganizowano  Konkurs Teatrzyków Szkolnych . Naszą szkołę po raz trzeci reprezentowała grupa Art - Żak składająca się z uczniów klasy VI. Po raz kolejny odnieśliśmy sukces zajmując 2 miejsce . Nasz " Kopciuszek " wg. Jana Brzechwy zyskał niezwykły aplauz publiczności , a jury doceniło aktorów przyznając statuetkę najlepszego aktora - Oliwii Kęsickiej  za rolę macochy . Przypomnijmy , że w ubiegłym roku trofeum to trafiło do Joanny Głuc za rolę Tomka Sawyera.
opiekun : mgr Grygiel - Czaicka Danuta 

Kwiecień 2015r. Odkrywamy średniowiecze
Po raz drugi Warownia Inwałd zorganizowała interdyscyplinarny konkurs : " Odkrywamy średniowiecze" . Nasze uczennice Julia Burliga i Joanna Głuc najpierw wykonały piękny album o życiu na zamku średniowiecznym . Praca ta brała udział w konkursie wstępnym i umożliwiła dziewczynom pokonanie rywali i udział w części teoretycznej. Nagrodą dla uczestniczek był pobyt w Parku Rozrywki w Inwałdzie.
opiekun : mgr Grygiel - Czaicka Danuta
G R A T U L U J E M Y .

Kwiecień 2015r. Dzień Ziemi
W dniu 30 kwietnia miał miejsce w naszej szkole ekologiczny projekt ;" Dzień Ziemi ". W tym dniu nastąpiło podsumowanie ekologicznych konkursów : 
1. Zbiórka makulatury
2. Łowca baterii.
3. Śmieciowe cuda.
4. Festiwal Ekologiczny w Lachowicach.
5. Konkurs wiedzy : " Odkrywamy skarby przyrody".
Najaktywniejsi uczniowie otrzymali nagrody . Klasa IV przygotowała apel pt. " Na ratunek ziemi " , a klasa V przygotowała występ zespołu EKONEJ. Następnie odbył się konkurs dla klas IV - VI
 na EKOKLASĘ 2015., ekologiczne zmagania w konkursach mody , piosenki , plakaty i wiedzy ekologicznej . Zwycięzcami zostali uczniowie klasy V.
G R A T U L U J E M Y 
opiekun : mgr inż. Najdek Beata

Kwiecień 2015r. Wojewódzki Turniej BRD
Czterech uczniów naszej szkoły : Julia Burliga , Kamila Mirocha , Kacper Biela i Szymon Mruc reprezentowali naszą szkołę na Turnieju BRD w finale wojewódzkim . Na 23 drużyny nasza grupa zajęła 11 miejsce . 
G R A T U L U J E M Y 
opiekun : mgr Duman Grażyna

Kwiecień 2015r. Powiatowe zawody w LA
Uczennice naszej szkoły : Julia Burliga , Kamila Mirocha , Oliwia Kęsicka , Gabrysia Pieczara , Olga Ficek i Magdalena Mirocha reprezentowały naszą szkołę w powiatowych zawodach LA w czwórboju. Na siedem drużyn zajęły I miejsce i bęą uczestniczyć w zawodach na szczeblu rejonowym w Rabce
G R A T U L U J E M Y
opiekun : mgr Duman Grażyna

Maj 2015r. Ogólnopolski Konkurs Geologiczno- Środowiskowy
Konkurs organizowany przez Państwowy Instytut Geologiczny pod hasłem : " Skrzydlaty eksperyment Ziemi" województwo małopolskie i podkarpackie.
Julia Burliga została laureatką półfinału w/w konkursu  . Odebrała nagrodę w Krakowie , gdzie miała okazję zwiedzić Muzeum Przyrodnicze . Dwie uczennice naszej szkoły otrzymały nagrody specjalne ufundowane przez sponsorów : Maria Głuc kl. IV i Kamila Mirocha kl. VI.
G R A T U L U J E M Y .
opiekun : mgr inż. Najedk Beata

Maj 2015r. Czysta Małopolska
Nasz poster wraz z opisem pt. " Akademia Młodego Etnologa " opracowany przez Panią mgr inż. Najdek Beatę i uczennice klasy VI : J. Burliga , K. Mirocha , O. Kęsicka , A. Biela , K. Lizak i G. Pieczara  znalazł się wśród 3 finalistów etapu rejonowego konkursu : " Czysta Małopolska " . Poster opisuje działania ekologiczne naszej szkoły w roku szkolnym 2014/2015. Konkurs organizowany był przez Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie .
G R A T U L U J E M Y !!!
opiekun : mgr inż. Najdek Beata.

Maj 2015r. IX Powiatowy Konkurs Plastyczny
W kategorii szkoły podstawowe II miejsce w powiecie  zdobyła uczennica klasy I b Martyna Pieronkiewicz. W kategorii zbiórka baterii - szkoły podstawowe I miejsce w powiecie zdobyła Zuzanna Ptak .
Konkurs organizowany był przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.
G R A T U L U J E M Y !!!
opiekun mgr inż Najdek Beata

Maj 2015r. Gminny Konkurs Plastyczny " Bezpieczne dziecko"
W naszej szkole odbył się finał Gminnego Konkursu Plastycznego : " Bezpieczne dziecko". Gościliśmy przedstawicieli pierwszoklasistów ze wszystkich szkół , przedstawicieli Policji , Urzędu Gminy 
i GKdsPiRPA.
Nagrodą dla każdego wyróżnionego dziecka były gry oraz słodki upominek .
G R A T U L U J E M Y !!!
opiekunowie : wychowawcy klas I-III

Maj 2015r. Dzień Rodziny
Uczniowie naszej szkoły zaprosili swoich rodziców na piękne spotkanie z bajką i piosenką . 
Starsi uczniowie przedstawili przygotowany spektakl , a młodsi zaprezentowali koncert piosenki 
poświęcony rodzinie . Na koniec odśpiewano 100 lat i dzieci wręczyły upominki swoim rodzicom . Następnie rodzice spotkali się z wychowawcami i nauczycielami . 
opiekunowie : wychowawcy klas 

Maj 2015r. Gminny Konkurs Pieśni Papieskich
26 maja w Gimnazjum w budzowie odbył się kolejny Gminny Konkurs piosenki Papieskiej. W konkursie wziął udział zespół instrumentalno - wokalny w składzie : D. Głuc , M. Głuc , M. Bogdał, S. Bałos, M. Mirocha , J. Głuc, W.Moskała , N. Gabryś oraz solistki : N. Gabryś , która otrzymała wyróżnienie i K. Strączek , która zajęła II miejsce.
G R A T U L U J E M Y !!!
opiekun :mgr Duman Grażyna

Maj 2015r. Rejonowe zawody w LA
26 maja uczennice naszej szkoły wzięły udział w rejonowych lekkoatletycznych zawodach sportowych w czwórboju w Rabce.
W konkurencji tej zajęły nasze uczennice 5 miejsce .
G R A T U L U J E M Y !!!
opiekun : mgr Duman Grażyna

Czerwiec 2015r. Dzień Dziecka i Sportu
1 czerwca 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień dziecka i Sportu . W tym dniu każda klasa miała okazję wykazać się w sporcie . Odbyło się 11 konkurencji . Wszyscy walczyli o tytuł : " Najlepszej klasy sportowej ". 
I miejsce : uczniowie klasy VI
II miejsce : uczniowie klasy IV
III miejsce : uczniowie klasy V
Również rozegrany został mecz piłki siatkowej  - o Puchar Dyrektora Szkoły rodzice kontra uczniowie. 
Wynik 2 : 0 dla uczniów 
Uczniowie klas młodszych również zmagali się z konkursami sportowymi oraz brali udział w zajęciach artystycznych.
Wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowo - muzycznych ZUMBA.
Rada Rodziców przygotowała poczęstunek dla wszystkich.
organizator : Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna

26.06.2015r. Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
  Dnia 26 czerwca 2015 r. o godzinie 9.00 odbyła się w szkole uroczysta akademia zakończenia roku szkolnego . Podczas uroczystości absolwenci naszej szkoły żegnali wszystkich uczniów , nauczycieli i pracowników . Następnie uczniowie klasy V pożegnali swoje koleżanki i kolegów kończących naukę w tej szkole. Gościem podczas uroczystości była Pani 
mgr Krystyna Szczepaniak- przewodnicząca Rady Gminy w Budzowie  , która wręczyła przyznane stypendia naszym uczniom za reprezentowanie gminy na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim . Stypendia otrzymali : Joanna Głuc - laureat I miejsca  Małopolskiego Konkursu Humanistycznego , finalista Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego , Oliwia Kęsicka - finalista Małopolskiego Konkursu Humanistycznego , Katarzyna Nowak - finalista Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego, Julia Burliga - finalista Małopolskiego Konkursu Plastycznego , Kamila Mirocha - wojewódzki konkurs plastyczny , Maria Głuc - wojewódzki konkurs plastyczny , Knapczyk Kacper - laureat ogólnopolskiej olimpiady 
j. angielskiego , Jurek Wiktor - wojewódzki turniej szachowy , Magdalena Mirocha wojewódzkie indywidualne biegi przełajowe. Dyrektor szkoły wręczył "Medal Sportowca"  dla absolwentów reprezentujących szkołę w zawodach sportowych dla: Kamili Mirocha , Gabrieli Pieczara , Oliwii Kęsickiej , Julii Burliga , Olgi Ficek. Rodzicom uczniów : J. Głuc , J. Burliga, K. Mirocha, T. Gierat, O. Ficek, O.Kęsicka , O. Bukowska, W. Moskała  dyrektor szkoły wręczył Listy Gratulacyjne za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu . Opiekun Samorządu Uczniowskiego wręczył podziękowania przewodniczącej SU uczennicy K. Mirocha , a opiekun Spółdzielni Uczniowskiej wręczył podziękowania za całoroczną pracę w sklepiku uczniom K. Janik , J. Głuc. Wychowawcy klas wręczyli nagrody uczniom za wysokie osiągnięcia w nauce i  wzorowe zachowanie. Następnie zostały nadane" Medale denarowskie " za pracę przez cały rok zgodnie z przyjętym kryterium :
złoty denar : K. Chromy , A. Zyglińska , M. Pieronkiewicz , K. Strączek , K. Mruc , M. Głuc , N. Gabryś , K. Nowak , 
J. Głuc.
srebrny denar : K. Ptak , A. Piontek , M. Bukowski ,M. Strączek , W. Pakuła , A. Gibas , Z. Ptak , K. Mirocha.
brązowy denar : N. Bartkowska , F. Chorąży , P. Pieczara , D. Głuc , Sz. Burliga , O. Kęsicka.
 Dyrektor szkoły wręczył nagrodę dla ucznia Kacpra Konasa za wzorową pracę społeczną na terenie szkoły . 
Na zakończenie życzył wszystkim spokojnych , wesołych i bezpiecznych wakacji.

11.09.2015r. Spotkanie z rodzicami 
I N F O R M A C J A 
Dnia 15-09-2015 r. tj. wtorek o godzinie 15.30 w SP nr 1 w Budzowie odbędzie się spotkanie rodziców z dyrektorem szkoły , nauczycielami i wychowawcami .
SERDECZNIE ZAPRASZAMY .

11.09.2015r. Rozgrywki sportowe
11 wrześni uczniowie klas II,III i IV w składzie Karol Mirocha, Mateusz Wrzodek, Patryk Głowacz, Kacper Raczkowski, Kacper Misterkiewicz, Mateusz Pieronkiewicz, Karol Burliga, Wojciech Nowak, Seweryn Głuc i Konrad Bienias reprezentowali naszą szkołę w rozgrywkach piłki nożnej. W trakcie turnieju odnieśli 1 zwycięstwo i 2 porażki.
Gratulujemy!

16.09.2015r. Gminne biegi przełajowe
22 uczniów z klas IV - VI wzięło udział w Gminnych Indywidualnych Biegach Przełajowych na boisku sportowym w Budzowie. Spośród wszystkich uczestników 7 zakwalifikowało się do eliminacji powiatowych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

16.09.2015r. Wybór Samorządu uczniowskiego
Tego dnia w naszej szkole odbyły się wybory do Samozrądu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział uczniowie klas III - VI.
Uczniowie wybrali:
na przewodnicząca Natalię Gabryś,zastępcą została Kornelia Kojs, skarbnikiem:  Gabriela Nieciąg a sekretarzem Szymon Burliga.
Katarzyna Nowak, Patrycja Iskra i Sebastian Bałos zostali członkami Samorządu Uczniowskiego.

17.09.2015r. Piesza pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej
Po raz siódmy wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzieci i nauczyciele wędrowali dróżkami, by prosić Boga o łaskę i opiekę w ciągu całego roku szkolnego. Pamiętajmy , że wychowanie, to również kształcenie szacunku do tradycji naszych przodków.

23.09.2015r. Sprzątanie świata
We wrześniu uczestniczyliśmy w ekologicznej akcji " Sprzątanie Świata " zorganizowanym przez Nadleśnictwo w Suchej Beskidzkiej. Wspólnie z panem leśniczym Adamem Światłoniem wysprzątaliśmy las w pobliżu szkoły.Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści pana leśniczego o florze i faunie naszego lasu.Na zakończenie piekliśmy kiełbaski przy ognisku ufundowane przez Nadleśnictwo. Uczestniczyliśmy także w konkursach przyrodniczych i zabawach terenowych.

25.09.2015r. Żywa lekcja historii
Po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy aktorów wystawiających "Żywe lekcje historii". Tym razem przenieśliśmy się w czasy średniowiecznych dam i rycerzy. Jak zwykle była to opowieść barwna i pełna humoru. Na scenę wkroczyli nasi uczniowie przebrani w piękne kostiumy i wyposażeni w rekwizyty z epoki. Pan prowadzący potrafił stworzyć niepowtarzalną atmosferę . Wszyscy dowiedzieliśmy się co to znaczy być rycerskim wobec dam. 
Taka lekcja to przyjemność.

12.10.2015r. Halowa piłka nożna dziewcząt
W poniedziałek 12 października w naszej szkole na sali gimnastycznej odbyły się gminne rozgrywki halowej piłki nożnej dziewcząt. Do zawodów przystąpiło 5 drużyn ze Szkół Podstawowych: Budzów 1, Baczyn, Palcza, Zachełmna  i Bieńkówka. Nasze uczennice wystąpiły w składzie: Maria Głuc , Aleksandra Gibas, Martyna Łuczak, Weronika Głowacz, Wiktoria Szczepaniak, Kornelia Kojs i Katarzyna Mruc. Dziewczyny wygrały wszystkie mecze i tym samym zakwalifikowały się do 8 najlepszych drużyn w powiecie. Kolejne starcie odbędzie się w naszej szkole 15 października jako półfinał powiatowy . Życzymy powodzenia !

14.10.2015r. Dzień Komisji Edukacji Narodowej
14 X w dzień Komisji Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wierszem i piosenką dziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i pracę. Następnie uczniowie klasy II a i II b powitali pierwszoklasistów i zerówkowiczów. Zerówkowicze zostali pasowani na przedszkolaków, zaś pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę na flagę szkoły i zostali przyjęci do grona uczniów.

15.10.2015r. Półfinał powiatowy halowej piłki nożnej dziewcząt
15 października 2015 r. w naszej szkole odbył się półfinał powiatowy. Nasza drużyna zmierzyła się z drużyną dziewcząt  ze Stryszawy. Jak w poprzednich meczach nasze zawodniczki zdeklasowały rywalki wygrywając 13:0.Na tytuł "najlepszego strzelca" zasługuje Maria Głuc - 7 bramek i Weronika Głowacz - 6 bramek. Na duże uznanie zasługują również pozostałe dziewczyny, które wspaniale grały.Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów na półfinałach powiatowych!

25.10.2015r. Małopolski konkurs z Języka angielskiego
25 października odbył się konkurs z języka angielskiego, w którym wzięło udział 13 uczniów klas 5 i 6. 
Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:
Katarzyna Nowak kl. VI 34 punkty ( 68%)
Kacper Knapczyk kl.V 29 punktów (58%)
Natalia Gabryś i Patrycja Iskra 48 punktów (48%).
Uczennica Katarzyna Nowak, która uzyskała 68% ma szansę dostać się do etapu rejonowego.
Gratulujemy!
opiekun konkursu: Ewelina Kuligowska

22.10.2015r. Małopolski konkurs tematyczny z przyrody
22 października uczniowie brali udział w tematycznym konkursie przyrodniczym p.t."Skarby przyrody i ich ochrona". W konkursie wzięło udział 26 uczniów klas 5 i 6.
Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:
Katarzyna Nowak kl.6 ,  45 punktów (85%),
Paweł Bukowski kl.5, 42 punkty (79%),
Natalia Gabryś kl.6 , 41 punktów (75%)
Szymon Burliga kl.6, 40 punktów (75%).
Uczniowie CI uzyskali 75% ilości punktów i mają szansę dostać się do etapu rejonowego. 
Gratulujemy!
opiekun konkursu Beata Najdek

25.10.2015r. Święto Jabłka
W tym dniu uczniowie klas 3-6 uczestniczyli w konkursach klasowych:
1. "Jabłka zjadamy i zdrowie mamy" - konkurs na najciekawszą wystawę klasową prezentującą walory odżywcze jabłek.
2. " Jabłkowy raj dla podniebienia"- konkurs na zdrowe i smaczne potrawy wykonane z jabłek.
Wyniki:
I miejsce klasa 6
II miejsce klasa 5
III miejsce klasa 3
IV miejsce klasa 4.
W nagrodę uczniowie kl.6 i 5 uczestniczyli w zajęciach zumby prowadzonej przez panią Gabrysię Bryndzę oraz uczniowie kl.6 otrzymali pamiątkowe upominki ufundowane przez RR.
Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za przygotowanie pysznych ciast, sałatek i potraw z jabłek.

28.10.2015r. Małopolski Konkurs Historyczny
19 października w naszej szkole przeprowadzono etap szkolny Małopolskiego Konkursu Historycznego. W zmaganiach z wiedzą o pierwszych władcach z dynastii Piastów wzięło udział 12 uczniów. Najlepsze rezultaty osiągnęły uczennice: Dagmara Głuc, Katarzyna Nowak i Natalia Gabryś. Uczennica Dagmara Głuc zakwalifikowała się do etapu wyższego.
Gratulujemy!
opiekun konkursu: Danuta Grygiel-Czaicka

20.10.2015r. Halowa Piłka Nożna dziewcząt - powiat
20 października uczennice naszej szkoły po raz drugi z rzędu powtórzyły wynik z tamtego roku zajmując I miejsce w finale powiatowym Halowej Piłki Nożnej w Makowie Podhalańskim. W skład naszej drużyny wchodziły: Maria Głuc, Weronika Głowacz , Aleksandra Gibas, Kornelia Kojs, Martyna Łuczak, Katarzyna Mruc, Oliwia Kwaśniowska i Wiktoria Szczepaniak.
Dziewczyny otrzymały nie tylko wspaniały puchar, ale również statuetki:
Maria Głuc statuetkę MVP - Najbardziej Wartościowa Zawodniczka
Weronika Głowacz statuetkę Królowej Strzelczyń.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na półfinałach wojewódzkich.
opiekun: Grażyna Duman

29.10.2015r. Halowa piłka nożna chłopców
21 października w naszej szkole odbyły się Gminne Rozgrywki halowej Piłki Nożnej Chłopców. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn. Naszą szkołę reprezentowali : Kamil Łuczak, Jakub Janiszewski, Szymon Mruc, Szymon Burliga, Sebastian Bałos, Marek Bogdał, Filip Rymarczyk, Sławomir Ptak, Kacper Szczygieł, Konrad Bienias.Zagraliśmy trzy mecze, wszystkie zwyciężając i tym samym zajęliśmy I miejsce w gminie . 
Gratulujemy!
opiekun: Grażyna Duman.

29.10.2015r. Powiatowe Dyktando Ortograficzne
Po raz 13 w Suchej Beskidzkiej odbyło się Powiatowe Dyktando Ortograficzne, w którym nasza szkoła od lat bierze udział. W związku z tym wśród uczniów klas IV-VI przeprowadzono dyktando mające wyłonić naszych szkolnych mistrzów ortografii.Najmniej błędów popełnili: Katarzyna Nowak, Kornelia Kojs, Letycja Sobecka i Filip Rymarczyk. Zwyciężczyni etapu szkolnego - Kasia Nowak - reprezentowała nas w Suchej 22 Października i zdobyła tam tytuł wicemistrza ortografii w kategorii uczniów szkół podstawowych.

29.10.2015r. Małopolski Konkurs Humanistyczny
21 października odbył się etap  szkolny Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Uczniowie klas V i VI musieli przeczytać kilka konkursowych lektur i podczas etapu wykazać się ich dokładną znajomością, umiejętnością interpretacji i bezbłędnego redagowania form wypowiedzi. Zadanie to nie było trudne dla : Katarzyny Nowak, Natalii Gabryś, Dagmary Głuc, Kornelii Kojs  i Patrycji Iskry. Ich prace odesłaliśmy do komisji rejonowej i z niecierpliwością czekamy na ostateczne kwalifikacje do kolejnego etapu.
opiekun: Danuta Grygiel- Czaicka.

04.11.2015r. Halowa piłka nożna dziewcząt - półfinał wojewódzki
4 listopada dziewczyny z naszej szkoły wzięły udział w półfinale wojewódzkim w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt w Nowym Targu. Rozegrały dwa mecze , jeden z nich zremisowały , a drugi przegrały i tym samym zajęły III miejsce w regionie.
Gratulujemy!
opiekun : Grażyna Duman.

06.11.2015r. Małopolski Konkurs Matematyczny
W tym dniu dwudziestu uczniów z klasy V i VI zmagało się z zadaniami szkolnego etapu Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Z zadaniami najlepiej poradzili sobie:
Katarzyna Nowak kl.VI 20 punktów (83%)
Szymon Burliga 18 punktów (75%)
Sebastian Bałos i Szymon Mruc 14 punktów ( 58%).
Prace Katarzyny Nowak i Szymona Burligi mają szansę dostać się do etapu rejonowego .
Gratulujemy i trzymamy kciuki!
opiekun : Monika Głuc

14.11.2015r. Dzień czystego powietrza
Z uczniami klas 5 i 6 dołączyliśmy do obchodów ekologicznego święta pod nazwą "Dzień czystego powietrza" organizowanego przez Fundację ARKA. Malowaliśmy plakaty, które znajdują się na korytarzu szkolnym i promują nie palenie śmieci oraz ochronę środowiska. Wykonaliśmy zdjęcia w maskach przeciwpyłowych na znak protestu przeciwko zanieczyszczeniu powietrza, które wysłaliśmy do fundacji ARKA.
opiekun: Beata Najdek

17.11.2015r. Pora na pomidora
Dzieci z klas 0-3 biorą udział w programie edukacyjnym " Pora na pomidora". Dzięki atrakcyjnej formie poprzez gry i zabawy edukacyjne, dzieci będą mogły się przekonać, że warzywa i owoce stanowią zdrową alternatywę smacznej przekąski, a także uczyć się jak kształtować zdrowe nawyki żywieniowe.
opiekun : wychowawcy 0-3

17.11.2015r. Małopolski Konkurs Przyrodniczy
Do etapu rejonowego konkursu przyrodniczego " Skarby przyrody i ich ochrona " zakwalifikowało się dwóch uczniów z naszej szkoły :
Katarzyna Nowak klasa 6 
Paweł Bukowski klasa 5 .
Gratulujemy!

18.11.2015r. Podsumowanie współzawodnictwa sportowego
13 listopada Dyrektor Szkoły i nauczyciel wychowania fizycznego zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w suchej Beskidzkiej na podsumowanie sportowego współzawodnictwa szkół podstawowych w powiecie suskim w roku szkolnym 2014/2015, w kategorii igrzysk , gdzie nasza szkoła zajęła V miejsce spośród ponad 40 szkół biorących udział w zawodach.Pan Dyrektor i pani G. Duman otrzymali dyplomy dla najlepszej szkoły i nauczyciela wychowania fizycznego .
Gratulujemy!

20.11.2015r. Zbieramy surowce wtórne
W ekologicznym konkursie " Zbieramy surowce wtórne " wzięło udział 68 uczniów z klas 0-6. Uzbieraliśmy 284 kg puszek. Za pozyskane fundusze ze sprzedaży puszek zostaną zakupione nagrody dla wszystkich uczniów.
Wyniki:
klasy 0-3
I miejsce: Malina Tomek kl.I  , 900 sztuk
II miejsce: Polak Samuel kl. I , 650 sztuk i Kopacz Kacper kl.III , 650 sztuk
III miejsce: Lizak Anita kl. II a , 530 sztuk i Konas Klaudia kl. II a ,  490 sztuk
IV miejsce: Dobosz Emilka kl. I ,  410 sztuk i Dyba Marysia kl.0, 400 sztuk.
klasy 4-6
I miejsce : Liszka Klaudia kl.VI, 2560 sztuk
II miejsce: Jurek Wiktor kl. V, 2290 sztuk
III miejsce: Gabryś Natalia kl. VI, 1335 sztuk
IV miejsce: Łuczak Martyna kl.V, 900 sztuk i Knapczyk Kacper kl.V , 900 sztuk.
Gratulujemy!

03.12.2015r. Światy, podłaźniki , pająki
3 grudnia w naszej szkole odbył się szkolny konkurs regionalny na " Świat, Podłaźniki i Pająki " oraz na Babiogórską szopkę regionalną. 
"Światy":
I miejsce zajęły Karolina i Julia Chromy
II miejsce - Gabrysia i Przemysław Pieczara
Podłaźniki":
I miejsce -  Natalia Gabryś 
I miejsce - Zuzanna , Klaudia, Sławomir Ptak
II miejsce - Weronika Pakuła i Karol Nitecki
"Pająki":
I miejsce - Magdalena Strączek
Babiogórska Szopka Regionalna :
 w kategorii dziecięcej miejsce zajęła Kamila Kopacz,
w kategorii rodzinnej : - Emilia Dobosz , Samuel Polak
II miejsce Klaudia Konas
Wszystkie prace zostały wysłane na Powiatowy Konkurs Regionalny do Zachełmnej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

05.12.2015r. Mikołajki
Mikołajki to święto grzecznych dzieci. W naszej szkole są widać sami grzeczni uczniowie, bo z okazji święta każdy dostał niespodziankę. Uczniowie klas młodszych spotkali Świętego Mikołaja w szkole i otrzymali piękne prezenty. Natomiast klasy IV - VI szukały Mikołaja na krakowskim Rynku zwiedzając wspaniałe podziemia Rynku i miasto królów Polski.

07.12.2015r. Ekologiczny karmnik
Najciekawsza prace w konkursie " Ekologiczny karmnik" wykonali uczniowie:
klasa 4 :Dagmara Madej
klasa 5 : Sławomir Ptak
klasa 6: Klaudia Liszka
Gratulujemy! 
opiekun: B. Najdek

08.12.2015r. Scena Zwiastowania w oczach dzieci
Z okazji rozpoczęcia Adwentu zorganizowany został konkurs plastyczny o tematyce religijnej - " Zwiastowaniu NMP". W konkursie wzięło udział 17 uczniów ze wszystkich klas. Uczniowie różnymi technikami plastycznymi zaprezentowali jeden z najpiękniejszych motywów adwentu - scenę przedstawiającą spotkanie Maryi z wysłannikiem Bożym Archaniołem Gabrielem, który przekazuje Maryi radosną nowinę , że została wybrana na Matkę syna Bożego.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy!
opiekun" R.Sobecki

11.12.2015r. Stroik świąteczny
W szkole organizowany był konkurs na " Stroik Świąteczny" w klasach 0-3.Napłynęło 72 prace. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce Klaudia Ptak
Klasa 0:
I -Chromy Julia, II - Bienias Amelia, III - Wolak Konrad
klasa I
 I- Matuła Amelia, II - Nieciąg Szymon, III - Liszka Oliwia
 Klasa II a
 I - Chromy Karolina, II - Spyrka Dominika, II - Zyglińska Anna
 Klasa II b : I - Nitecki Karol, II - Pieczara Gabriela , III - Janik Tomasz,
 Klasa III 
I - Paryła Patrycja, II - Nowak Wojciech, III - Janik Natalia. 
Wyróżnienie : Rakowski Dominik z klasy IV.
Oprócz denarów każdy uczestnik otrzyma nagrodę rzeczową.
opiekun: S.Kubik
sp1budzow.pl
created by DremWebDesign.pl