ARCHIWUM
Najważniejsze wydarzenia z poprzednich lat
2017
3.01.2017r. Gminny konkurs na ozdobę choinkową
Z sukcesów w naszej szkole mogą się cieszyć przedszkolaki, którzy w gminnym konkursie na ozdobę choinkową zdobyli wysokie miejsca.
W kategorii rodzinnej Marcel Polak zdobył I miejsce, a w dziecięcej III miejsce zdobyła Wiktoria Front. Konkurs organizowało Przedszkole Samorządowe w Budzowie.
Gratulujemy!

4.01.2017r. Szkolny Konkurs Stroików i Ozdób Świątecznych
Dnia 19 grudnia 2016r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Stroików i Ozdób Świątecznych dla klas 0-VI. W konkursie wzięło udział 97 uczniów. Każdy uczestnik konkursu otrzymał szkolnego denara.Uczniowie, którzy przynieśli stroiki to:
klasa 0: 
Kubik Liwia, Polak Marcel, Trączyk Maciej, Bienias Amelia, Chromy Milena, Bogdał Julia, Piontek Antoni, Pieronkiewicz Maria, Maciaszyk Martyna, Pieczara Szymon.
klasa Ia:
Polak Jan, Nosal Oliwier, Falasa Julia, Dyba Maria, Pakuła Bartłomiej, Kopacz Patrycja, Bienias Kornelia, Głód Filip, Paryła Zofia, Chromy Julia.
klasa Ib:
Janik Agata, Polak Rafał, Mirocha Natalia, Fuja Igor, Nowak Weronika, Julia Bukowska.
klasa II:
Janik Marta, Chwała Tobiasz, Biela Milena,  Szczepaniak Jakub,  Misterkiewicz Dominik,Polak Samuel,Liszka Oliwia, Matuła Amelia, Strączek Agnieszka, Kolęda Patrycja, Moskała Martyna, Dobosz Emilia.
klasa IIIa:
Trączyk Karol, Polak Magdalena, Strączek Weronika, Mirocha Karol, Zyglińska Anna, Chromy Karolina, Głowacz Patryk, Ptak Klaudia i Natalia, Konas Klaudia, Mirocha Małgorzata.
klasa IIIb:
Nitecki Karol, Pieczara Gabriela, Piontek Aleksandra, Strączek Weronika, Pieronkiewicz Martyna, Fuja Hubert, Bukowski Michał, Sasuła Zuzanna, Kopacz Kamila, Maślanka Patryk,Łopata Antoni, Łuczak Klaudia.
klasa IV:
Nowak Wojciech, Mruc Michał, Pakuła NIkola, Chorąży Filip, Strączek Katarzyna, Strączek Magdalena, Janik Natalia, Paryła Patrycja, Pieronkiewicz Mateusz, Misterkiewicz Kacper.
klasa V:
Mruc Katarzyna, Pieczara Przemysław, Janiszewska Maria, Rakowski Dominik, Bogdał Małgorzata, Madej Dagmara, Spyrka Dagmara.
klasa VI:
Gibas Aleksandra, Głowacz Weronika, Łuczak Martyna, Polak Julia, Wiktoria Szczepaniak,Ptak Sławomir, 
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Pieniądze zebrane ze sprzedaży stroików zostały przeznaczone na cele Samorządu Uczniowskiego.
Serdecznie dziękujemy!

18.01.2017r. W krainie baśni i bajek
Bajkowo, kolorowo i radośnie było w naszej szkole 18 stycznia, a to za sprawą naszych przedszkolaków. Młodsi uczniowie z uśmiechem witali  progach swoich klas bajkowe postacie, w które przemieniły się przedszkolaki. Uśmiech nie schodził z twarzy każdego, który zobaczył ten zaczarowany korowód. To bajkowe widowisko mogliśmy oglądać dzięki współpracy nauczyciela przedszkola z naszą Panią bibliotekarką w ramach dnia " W krainie baśni i bajek".

19.01.2017r. Jasełka 2017
Noworoczne, muzyczne i barwne przedstawienie przygotowały dzieci z klas I-III dla swoich bliskich. 19 stycznia sala gimnastyczna przepełniona była bliskimi naszych uczniów. Wszyscy z radością i nieskrywaną dumą oglądali grę małych aktorów. W tle udekorowanej sali podziwiali tradycyjne Jasełka, niezwykłe tańce, piękne wiersze i kolędy.Urok tego dnia to zasługa nie tylko uczniów, wychowawców, ale też rodziców, którzy mnóstwo zaangażowania i fantazji wykazali w przygotowaniu strojów i rekwizytów. To pięknie wspólnie spędzone popołudnie to niezapomniane chwile szkolnej społeczności.

20.01.2017r. Polecam Ci tę książkę - konkurs czytelniczy.
Konkurs czytelniczy " Polecam Ci tę książkę " zorganizowany przez bibliotekę szkolną wśród uczniów klas trzecich.
Wyniki:
Klasa IIIa 
 I miejsce Karol Trączyk i Patryk Głowacz
Klasa IIIb
I miejsce : Ola Piontek, Weronika Sapoń, Patryk Maślanka, Monika Koźlik i Karol Nitecki.
Uczniowie ci w ciekawy i zabawny sposób zaprezentowali książki warte przeczytania, które znajdują się w bibliotece szkolnej.
Najlepszym czytelnikiem I semestru roku szkolnego 20162017 został uczeń klasy III b Karol Nitecki.

23.01.2017r. spotkanie z bajką
Uczniowie klasy 4 przygotowali przedstawienie " Spotkanie z Bajką", które zaprezentowali uczniom klas 0, I a i I b. Młodsi uczniowie odgadywali zagadki związane z prezentowanymi postaciami z bajek i wspólnie z klasą 4 świetnie się bawili. Na zakończenie uczniowie klas pierwszych uroczyście zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej, na pamiątkę otrzymali małe upominki. Zapoznali się także z pracą bibliotekarza oraz z nowymi książkami w bibliotece szkolnej, które wypożyczyli sobie na ferie.
organizator: biblioteka szkolna 

27.01.2017r. Moja biblioteka - konkurs dla klas pierwszej
Konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych " Moja biblioteka " zorganizowany przez bibliotekę szkolną.
Wyniki:
klasa I a
I miejsce: Marysia Dyba
II miejsce: Julia Chromy
III miejsce: Filip Głód
wyróżnienie:Dominika Habowska i Patrycja Kopacz
klasa I b
I miejsce: Emilia Bartkowska
II miejsce: Julia Bukowska
III miejsce: Natalia Mirocha
wyróżnienie: Nikodem Janik i Weronika Nowak
Gratulujemy!

 27.01.2017r. Dzień babci i dziadka
Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka dlatego w tym szczególnym dniu 24 stycznia 2017 r. przedszkolaki pamiętały o swoich Babciach i dziadkach i wspólnie z wychowawczynią przygotowały dla nich przedstawienie. Goście zasiedli przy stołach, a rodzice częstowali ich słodkim poczęstunkiem. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na występ swoich wnucząt. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły prezenty. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków jak również ich dziadków.

21.02.2017r. Turniej wiedzy pożarniczej
W dniu 21 lutego odbył się w naszej szkole Turnie j Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" . W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas 5 i 6.
Wyniki:
I miejsce Julia Polak kl.6
II miejsce Emilia Mirocha kl.6
III miejsce Aleksandra Gibas kl.6.
Uczennice, które zajęły I i II miejsce będą reprezentować naszą szkołe w etapie gminnym.
Gratulujemy!
opiekun : B.Najdek

27.02.2017r. Czysta Małopolska- konkurs
Ekologiczny konkurs plastyczny "Czysta Małopolska" zorganizowany przez małopolskiego Kuratora Oświaty.Wyniki etapu szkolnego:
I miejsce Dagmara Spyrka kl.5
II miejsce Julia Polak kl.6
III miejsce Paweł Bukowski kl.6.
Wyróżnienia: 
Karolina Gębiś kl.5, Katarzyna Strączek kl. 4, Magdalena Strączek kl.4.
Hasło tegorocznego konkursu to : " Twoje zdrowie zyska na ochronie środowiska".Uczniowie klas 4-6 wykonali piękne prace. Prace uczennic , które zajęły I i II miejsce zakwalifikowały się do etapu rejonowego. W jury konkursu była zaprzyjaźniona z naszą szkołą pani plastyk Iwona Burliga, która miała trudne zadanie- wybór tylko dwóch prac.
Gratulujemy!
opiekun: B. Najdek

27.02.2017r. Turniej piłki siatkowej
20 lutego 2017r. drużyna chłopców w składzie : Mateusz Zgudziak, Sławomir Ptak, Wiktor Jurek, Konrad Bienias, Mateusz Mirocha, Konrad Dyrda, Mikołaj Biela, Kacper Szczygieł, Mateusz Pieronkiewicz, reprezentowała naszą szkołę na gminnych zawodach w mini piłkę siatkową, na których zajęli IV miejsce.
Gratulujemy!
opiekun: G. Duman

28.02.2017r. Turniej piłki siatkowej
22 lutego 2017r. dziewczynki z naszej szkoły w składzie : Maria Głuc, Aleksandra Gibas, Magdalena Mirocha, Weronika Głowacz, Martyna Łuczak, Katarzyna Mruc, Oliwia Kwaśniowska, Emilia Mirocha, Wiktoria Szczepaniak,Weronika Pakuła reprezentowały nas na gminnych zawodach sportowych w mini piłkę siatkową. Rozegrały 4 mecze , wszystkie wygrały i zajęły I miejsce w gminie.
Gratulujemy!
opiekun:G.Duman

28.02.2017r.Konkurs recytatorski
Etap szkolny konkursu odbył się 28 lutego 2017r. W konkursie uczestniczyło 25 uczniów klas I - III i 17 uczniów klas IV - VI.Jury w składzie:
mgr Danuta Grygiel-Czaicka- nauczyciel języka polskiego,
mgr Teresa Kot - nauczyciel nauczania początkowego,
mgr renata Mirocha - logopeda, nauczyciel przedszkola samorządowego,
wyróżniło następujących uczestników:
klasy I-III
I miejsce - Weronika Strączek,
II miejsce - Martyna Moskała,
III miejsce- Emilia Bartkowska
klasy IV - VI
I miejsce- Maria Głuc
II miejsce - Natalia Bartkowsaka
III miejsce - Katarzyna Strączek.
Wyróżnienia przyznano dla:
Weroniki Nowak, Aleksandry Piontek, Julii Falasa, Kacpra Knapczyka, Emilii Mirocha, Weroniki Pakuła, , Huberta Wrzodek.
Laureaci I i II miejsca obu kategorii wiekowych reprezentowali szkołę w gminnym konkursie. Natalia Bartkowska zajęła w nim II miejsce i będzie nas reprezentować w konkursie powiatowym.
Gratulujemy!
opiekun: D. Grygiel-Czaicka

08.03.2017r.Rejonowe zawody piłki siatkowej
8 marca dziewczyny z naszej szkoły wzięły udział w rejonowych zawodach sportowych w mini piłkę siatkową w Tokarni.Do rozgrywek przystąpiły jeszcze dwie drużyny z Myślenic i Nowego Targu.Nasza drużyna pokonała drużynę z Nowego Targu 2:1, jednak drużyna z Myślenic pokonała nas w tie-reku. Był to bardzo trudny mecz i dla nas i naszych przeciwniczek. wszystko rozegrało się w tie-breku gdzie siatkarki z Myślenic pokonały nas 17:15.
Dziękujemy dziewczynom za walkę do końca.
opiekun: G. Duman

24.03.2017r.Turniej BRD
23 marca czwórka naszych uczniów w składzie : Katarzyna Mruc, Weronika Pakuła, Mateusz Pieronkiewicz, Mateusz Mirocha wzięli udział w Gminnym Turnieju BRD. Do turnieju przystąpiło 7 drużyn, w ogólnej klasyfikacji zajęliśmy 4 miejsce. Do wzięcia udziału w tym turnieju z teorii i z praktyki. Nasi uczniowie najlepiej przejechali rowerami tor przeszkód, cała czwórka nie popełniła ani jednego błędu.
Gratulujemy!

19.04.2017 r.I N F O R M A C J A                        
   Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Budzowie informuje , że wszystkie dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego w naszej szkole i wyrażające chęć kontynuowania nauki w roku szkolnym 2017/2018 są przyjęte do oddziału przedszkolnego na podstawie deklaracji . Praca w przedszkolu będzie odbywać się tak jak  w roku obecnym.
Oddział dysponuje jeszcze wolnymi miejscami . Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z dyrektorem szkoły.
         Jednocześnie informujemy , że  do klasy I przyjęte zostaną z urzędu wszystkie dzieci mieszkające w obwodzie szkoły. Jeżeli szkoła będzie dysponowała wolnymi miejscami , uczniowie z innego obwodu będą przyjęci zgodnie z postępowaniem rekrutacyjnym . Wnioski o przyjęcie dzieci z innego obwodu przyjmowane będą od 24-04-2017 r do 26-04-2017 r..  
Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z dyrektorem szkoły.

20.04.2017r.Konkurs "Młody ekolog 2017r."
W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klasy V i VI.
Wyniki:
I miejsce Paweł Bukowski kl. 6
II miejsce Tomasz Moskała kl. 6
III miejsce Dagmara Głuc kl.6 i Julia Polak kl.6.
Paweł Bukowski będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie wiedzy ekologicznej na " EKOFESTIWALU 2017 " w Lachowicach.
opiekun: B. Najdek


20.04.2017r.Konkurs " Lasy naszym dobrodziejstwem"
Konkurs " Lasy naszym dobrodziejstwem " organizowanym przez Nadleśnictwo Sucha Beskidzka.
Wyniki:klasy 0-1
1. Burliga Magdalena kl.0
2. Dyba Maria kl.1a
3. Mirocha Natalia kl.1b
4. Mosur Michalina kl.1b
5. Bartkowska Emilia kl. 1b
klasy 2-3
1. Moskała Martyna kl.2
2. Ptak Klaudia kl. 3a
3. Strączek Weronika kl..3a
4. Malina Tomasz kl.2
5. Kopacz Kamila kl. 3b
6. Szczepaniak Jakub kl. 2
klasy 4-6
1. Bartkowska Natalia kl. 4
2. Spyrka Dagmara kl.5
3. Mruc Katarzyna kl.5
4. Głuc Maria kl.6
5. Mirocha Magdalena kl.6
Wyróżnione prace zostały przesłane do dalszego etapu konkursu do Nadleśnictwa Sucha.
opiekun: B. Najdek

20.04.2017r.Mini piłka ręczna
7 kwietnia drużyna dziewcząt w składzie : M. Głuc, M. Łuczak, W. Głowacz, W. Pakuła, M. Janiszewska, M. Bogdał, M. Mirocha wzięła udział w Gminnych zawodach Sportowych w mini piłce ręcznej, na którym zajęły II miejsce.
Gratulujemy!
opiekun: G. Duman

20.04.2017r.Mini piłka ręczna
10 kwietnia tym razem drużyna chłopców w składzie : S. Ptak, M. Zgudziak, K. Szczygieł, M. Pieronkiewicz, S. Głuc, M. Mirocha, K. Bienias uczestniczyła w Gminnych zawodach spotowych w mini piłce ręcznej w Budzowie, zajęli II miejsce.
Gratulujemy!
opiekun: G. Duman

21.04.2017r.Konkurs plastyczny
Etap szkolny wyniki:
Klasy 1-3
I miejsce Dobosz Emilia kl.2
II miejsce Moskała Martyna kl.2
III miejsce Nitecki Karol kl. 3b
wyróżnienie: Kopacz Kamila kl.3b, i Łuczak Klaudia kl.3b
klasy 4-6
I miejsce Strączek Magdalena kl.4
II miejsce Głuc Seweryn kl.4
III miejsce Łuczak Martyna kl.6
wyróżnienie: Polak Julia kl.6, Strączek Katarzyna kl.4, Bukowski Paweł kl.6
Prace uczniów, którzy zajęli miejsce od I do III zostały przesłane do dalszego etapu konkursu - na Ekofestiwal w Lachowicach.
opiekun: B. Najdek

28.04.2017r.Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja
W piątek 28 kwietnia 2017r. klasa IIIa przygotowała uroczystą akademię z okazji 226-tej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uchwalenie Konstytucji to radosny dzień dla wszystkich Polaków, dlatego uczniowie uczcili tę rocznicę wierszem i piosenką. Przypomnieli także najważniejsze fakty historyczne oraz postacie, które przyczyniły się do powstania tak ważnego dla nas wszystkich dokumentu.
opiekun: A. Talaga

28.04.2017r.Konkurs recytatorski z jyka angielskiego
W poniedziałek 24 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski z języka angielskiego pod hasłem " Dreams". W konkursie wzięło udział 14 uczniów ze szkół podstawowych gminy Budzów. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice : N. Bartkowska z kl.4 i D. Głuc z kl. 6.
opiekun: E. Kuligowska

28.04.2017r.Małopolski Konkurs Humanistyczny
24 kwietnia zakończył się Małopolski Konkurs Humanistyczny. Wśród finalistów znalazła się nasza uczennica kl. VI Dagmara Głuc
Gratulujemy sukcesu!
opiekun: D. Grygiel - Czaicka

04.05.2017r.Gminny Przegląd Teatrzyków
Uczniowie klasy VI przygotowali spektakl " O dobrych czarownicach, Jasiu i Małgosi". Zaprezentowali go na Gminnym Przeglądzie Teatrzyków w Jachówce zajmując II miejsce. To samo przedstawienie wystawiono również na Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków " Bajdurek " również zajmując II miejsce.
Gratulujemy!
opiekun: D. Grygiel-Czaicka

04.05.2017r.Ekofestiwal w Lachowicach
W dniu 28 kwietnia uczestniczyliśmy w Ekofestiwalu w Lachowicach.Uczennice z kl.2 przygotowane przez panią T. Kot pięknie wystąpiły, a Martyna Moskała wyśpiewała 2 miejsce w kategorii klas 1-3.
Dziewczyny z kl.6 Dagmara Głuc i Julia Mirocha zdobyły wyróżnienie w kategorii klas 4-6.W konkursie wiedzy " Młody Ekolog 2017" Paweł Bukowski z kl.6 przygotowany przez panią B. Najdek zajął i miejsce.
W konkursie plastycznym na plakat " W kierunku natury - chrońmy bioróżnorodność" zajęliśmy w kategorii klas  4-6 : II miejsce Magdalena Srtrączek kl.4 i w kategorii klas 1-3 wyróżnienie Emilia Dobosz kl.2.
Gratulujemy!
opiekun : B. Najdek
sp1budzow.pl
created by DremWebDesign.pl